Czech Press Photo v Národním muzeu

Author

Berlitz

Všimli jste si, že naše učebny často zdobí fotografie z různých událostí nebo snímky zvířat? Už několik let je Berlitz partnerem společnosti Czech Photo, která pořádá výstavy Czech Press Photo a Czech Nature Photo. Staráme se o všechny překlady a někdy jsou překladatelé dosti překvapení, co je na fotografiích zaznamenáno. Letos se kvůli pandemii výstava zpravodajských fotografií Czech Press Photo trochu zdržela.

Nicméně už i v Národním muzeu by se mohlo blýskat na lepší časy a s postupným rozvolňováním bude výstava otevřena. Ústředním tématem výstavy je dle očekávání koronavirus. Fotografové a fotografky vnesli do tohoto tématu značné množství kreativity, kdy například navštěvovali umělce či sportovce a dokumentovali jejich život. Navíc uvidíte výstavu zahraničních porotců Tři pohledy, která představí světovou tvorbu od Chrise McGratha, Joe Klamara a Nicole Thung. Ti byli u zásadních okamžiků novodobých dějin.

V neposlední řadě je vystavený cyklus Pražské panoptikum, za který obdržel Jan Rasch Grant Prahy přímo od primátora Zdeňka Hřiba. Autor dokumentoval Prahu přeplněnou turisty, které baví bizardní atrakce jako lední medvědi na Staroměstském náměstí nebo šlapací auta s pivní pípou. V březnu dostal jedinečnou příležitost zaznamenat právy opak, a to Prahu naprosto vylidněnou.

Celkem je k vidění téměř pět set fotografií. Věříme, že se vám výstava bude líbit a výběr uvidíte brzy v našich učebnách nebo online.