Tam, kde komiks vládne ulicím

Author

Berlitz

Brusel, to nejsou pouze čerstvé mušle, vafle neuvěřitelných kombinací a sídlo mnoha evropských institucí. Mimo jiné je Belgie místem, kde se žije komiksem. Právě zde vznikaly příběhy odvážného mladého reportéra Tintina a jeho chytrého psa Filuty (v animovaném seriálu Milouš), anebo šmoulů.

Ačkoliv má Belgie téměř stejně obyvatel jako Česká republika, přes sedm set lidí si vydělává prací spojenou s tvorbou komiksů. Země má dokonce nejvíce autorů obrázkových knih při přepočtu na kilometr čtvereční na světě. Právě komiksy a obrázkové knihy čítají šedesát procent výroby nakladatelství, a to zde ročně vychází přes 850 titulů.

První komiksové muzeum v Bruselu vzniklo už v roce 1989 a to dokonce na popud samotného belgického krále Badouina. Komiks vládne i ulicím, na fasádách domů najdete ilustrace z nejznámějších komiksů. Pokud zavítáte do Bruselu, nenechte si ujít Comics Art Museum, které se nachází přímo v centru. Není překvapení, že se muzeum nachází v krásné secesní budově. Na několika patrech najdete neuvěřitelně pestrou a zábavnou expozici, kterou doplňují výstavy.

Pro lepší čtení a pochopení komiksových hlášek se přihlaste na naše individuální lekce.